Forum SMF zosta?o uruchomione!

Author Topic: Finacea żel (lek) - opinie, cena, skutki uboczne, skład  (Read 7391 times)

Artur

• Administrator
  • Zaawansowany u?ytkownik
    • View Profile
Finacea żel (lek) - opinie, cena, skutki uboczne, skład
« on: July 29, 2013, 10:38:21 PM »

Jest to żel, którego głównym składnikiem leczniczym jest kwas azelainowy.

Opinia: Używam go i widzę poprawę mimo, że jak teraz czytam jego opis to chyba nie jest dla mnie, bo powinno się go stosować na grudkową odmian? trądziku różowatego :).

Skutki uboczne:

- słabo się wchłania i czasami gdy posmaruje sie go zbyt grubo to zostaje taki widoczny biały osad
- w pierwszym tygodniu może podrażniać skór?, ale później jest ok
- jeśli ktoś ma kłopot z potliwością to powinien poczekać 15 minut bo jego zaaplikowaniu aż się wchłonie. Ja go kiedyś nałożyłem go i musiałem wybiec na tramwaj, efekt był taki, że po zmieszaniu z potem bardzo mocno mi podrażnił skórę (nawet myślałem, że mnie poparzyć ale na szczęście po godzinie zeszło).

Cena: 40z?

Skład: Substancją czynną jest kwas azelainowy (150mg w 1g leku Finacea)
Inne składniki leku to: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy (E210) i woda oczyszczona.

Dodatkowe info:
http://leki-informacje.pl/jamnik/img/galeriaplikow/2/Finacea_ChPL_27.pdf
« Last Edit: October 09, 2013, 07:50:58 AM by Artur »
Pomóż w rozwoju forum zobacz jak

Marta

• Przyjaciel forum
  • U?ytkownik
    • View Profile
Finacea żel (lek) - opinie, cena, skutki uboczne, skład
« Reply #1 on: July 30, 2013, 09:31:38 AM »
Kwas azelainowy jest bardzo fajny i profilaktycznie może być śmiało stosowany przy trądziku różowatym nawet jeśli nie mamy takich zmian bo ma genialne działanie antybakteryjne :)

Finacea żel to akurat dość droga opcja, ja stosowałam Acnederm o nieco wyższym stężeniu ale w formie kremu i byłam bardzo zadowolona, na pewno do niego wrócę...ale może w okresie jesiennym, musimy pamiętać , że to jest kwas, złuszczanie co prawda jest delikatne ale na dzień koniecznie dajemy krem z filtrem  :)

Produkty apteczne z kwasem azelainowym

- Acnederm - krem 20% .20g, ok 21zł

- Finacea - żel 15%, 30g, ok 45zł

- Hascoderm Lipożel 10% z Liposomami 30g ok 40zł

- Skinoren - żel 15% - ok 45zł 30g
                    - krem 20% - ok. 45zł, 30g
« Last Edit: October 09, 2013, 07:53:06 AM by Artur »

Mareczek

• Nowy u?ytkownik
  • *
    • View Profile
Odp: Finacea żel (lek) - opinie, cena, skutki uboczne, skład
« Reply #2 on: May 28, 2014, 11:07:55 AM »
Przy stosowaniu kwasu azelainowego trzeba pamiętać, że pod jego wpływem skóra staje się dużo bardziej wrażliwa.
W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie dobrego kremu z wysokim filtrem.
Niestety nie każdy krem z filtrem jest wart polecenia. Warto sprawdzić, czy filtr w danym kremie jest fotostabliny i zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Dobrze chronią poniższe filtry, można sprawdzić na liście składników czy znajdują się w naszym kremie:
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl)
Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)
Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)

Tych filtrów używa większość dobrych, zagranicznych marek kosmetycznych na przykład Vichy, seria Capital Soleil albo Avene. Z polskich producentów można polecić Iwostin i ich serię Solecrin